dizin sitesi genel forum sitesi

Instagram Verileri Silme: Android ve iOS Cihazlardan Instagram Verileri Nasıl Temizlenir?

TekinsizTekin

Özel Üye
63808cb686b2456998355ae0.jpg

Her geçen gün popülaritesi artan Instagram’ın dünya üzerinde yaklaşık 800 milyon üzerinde aktif kullanıcısı bulunuyor. Çeşitli video ve resim paylaşımına imkan veren Instagram kullanım alanı fazla olan bir uygulamadır. Kendi alanı dışında Instagram üzerinden yapılan aramalar, şifreler, gönderiler ve çerezler de telefonlarda ek olarak yer kaplıyor. Önbelleğin dolması sonucunda cihazların yavaşlaması ve teknik problemler gibi sorunlarla karşılaşılıyor. Pek çok kullanıcı Instagram verilerini silmek istiyor. Peki Instagram verileri silme işleminin nasıl yapılacağına dair bilgisi olmayanlar içeriğimize göz atabilir.

Instagram Verileri Silme

Instagram verileri telefonlarda yer kaplayabiliyor. Bu nedenle cihazlar bellek uyarısı, yavaşlama, donma, aşırı ısınma gibi teknik arızalar ortaya çıkıyor. Bu nedenle telefondaki verileri temizlemek cihazın uzun ömürlü olması açısından önem kazanıyor. Instagram verileri Android ve iOS cihazlarda silinebiliyor. Ancak her iki işletim sisteminde farklı yollarla yapılıyor.

Android Cihazlardan Instagram Verilerini Silme

Android cihazlarda Instagram verilerini silmek için;

  • Telefonunuzdan ‘Ayarlar’ kısmına gidin.
  • ‘Uygulamalar’ sekmesini tıklayın.
  • Uygulamalar bölümünde Instagram’ı bulup, üzerine tıklayarak açın.
  • ‘Depolama’ kısmına dokunun.
  • Önbelleği temizleme butonu basın.

iOS Cihazlardan Instagram Verilerini Silme

iOS işletim sistemli cihazlarda Instagram verilerini silmek Android’e göre farklı yapılıyor. Verileri silmek için bilgisayar ve iTunes programını kullanmanız gerekir. Bunun için;

  • iOS cihazınızı bilgisayara bağlayın.
  • Bilgisayara bağladığınız cihazın ayarlar kısmına iTunes üzerinden giriş yapın.
  • Ardından önbellek temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Instagram Verileri Silme Neden Yapılır?

Günlük hayatımızda önemli yere sahip olan tablet ve telefonların belirli kapasitesi bulunuyor. Bu cihazlara indirdiğimiz uygulamalarda belleklerde yer kaplıyor. Kapasitenin dolması halinde cihazlarda bellek hatası, ısınma ve yavaşlama gibi teknik sorunlar meydana geliyor. Söz konusu problemlerin çıkmaması için bazı verileri temizlemek şart. Instagram verileri de bu nedenle temizleniyor.

Instagram Verileri Silince Neler Silinir?

Instagram verileri cihazlarda yapılan önbellek temizliğinin ardından silinir. Önbellek temizliği yapıldığında paylaşımlarınız veya gönderiliniz silinmiyor. Sadece arama geçmişi, izlendiği için önbelleğe alınan veriler silinmektedir.

İNSTAGRAM HESAP SİLME, Dondurma ve Kapatma Linki - Kalıcı, Geçici İnstagram Silme Nasıl Yapılır?
'Instagram Giriş' Linki 2022: Instagram'a Giriş Nasıl Yapılır?
Instagram Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim? Instagram Şifre Yenileme ve Değiştirme Linki 2022

Haberin Kaynağı
 
İçerik sağlayıcı "paylaşım" sitelerinden biri olan GundemForum.com Adresimizde 5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. GundemForum.com sitesindeki konular yada mesajlar hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler için info@gundemforum.com yada iletişim sayfası üzerinden iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 3 Gün (72 Saat) içerisinde Forum yönetimi olarak tarafımızdan gereken işlemler yapılacaktır.
Üst